ԱԱԾ-ն բացահայտել է Ադրբեջանի կողմից տեղեկություններ ստանալու փորձեր. զանգահարել են իբրեւ հարցումներ կատարելու նպատակով
24/07/2020 schedule11:16
Բացա­հայտ­վել է, որ Ադրբեջանի Հանրապետության հատուկ ծառայությունների աշխատակիցներն օգտագործում են ՀՀ տարբեր բջջային օպերատորների հեռախոսահամարներ և դրանցով զանգահարելով ՀՀ քաղաքացիներին՝ անկախ հետազոտություններ անցկացնելու պատրվակով իբր կատարում են սոց. հարցումներ ՀՀ-ում, հատկապես զինված ուժերում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ՝ հետախուզական բնույթի տեղեկություններ ստանալու համար:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունից՝ նշելով, որ մասնավորապես նմանօրինակ հեռախոսազանգեր են արձանագրվել ՀՀ 094-39-75-95 և 093-52-72-08 բջջային հեռախոսահամարներից:
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը կոչ է անում ՀՀ քաղաքացիներին կապ չհաստատել, տվյալներ չփոխանցել կամ չպատասխանել կասկածելի հեռախոսազանգերին, իսկ անկախ հետազոտությունների հարցումներին պատասխանել միայն զանգահարողի ինքնությունը պարզելուց և դրանում համոզվելուց հետո: