Իրականացվող գործողություններում պարտադիր ժամկետային ոչ մի զինծառայող ներգրավված չէ. Մովսես Հակոբյան
Պաշտպանության նախարարության ռազմական վերահսկողական ծառայության պետը զինծառայողների ծնողներին հորդորում է հանգիստ լինել, քանի որ սահմանին իրականացվող գործողություններում պարտադիր ժամկետային ոչ մի զինծառայող ներգրավված չէ:
Սահմանի իրավիճակի եւ ծնողների անհանգստության մասին ArmLur.am-ի հետ զրույցում գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանը նշել է. «Միայն կարող եմ հայտնել, որ իրավիճակը վերահսկելի է, ամեն ինչ կառավարվում է, իսկ զինվորների ծնողներին հորդորում են հանգիստ լինել. իրականացվող գործողություններում ոչ մի պարտադիր ժամկետային զինծառայող ներգրավված չէ»:
Հիշեցնենք՝ երեկ՝ ժամը 12:30-ի սահմաններում, Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողները ՈՒԱԶ մակնիշի ավտոմեքենայով Տավուշի ուղղությամբ ՀՀ պետական սահմանը խախտելու փորձ են կատարել:
Հայկական կողմի նախազգուշացումից հետո Ադրբեջանի զինծառայողները, թողնելով ՈՒԱԶ մակնիշի ավտոմեքենան, վերադարձել են իրենց դիրք: Ժամը 13:45-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողները կրկնել են հայկական զինված ուժերի սահմանային դիրքը գրավելու փորձը՝ կիրառելով հրետանային կրակ, սակայն ճնշվել են հայկական կողմից և կորուստներ կրելով՝ հետ շպրտվել: Հայկական կողմում զոհեր չկան:
Կրակոցները շարունակվել են նաեւ գիշերը եւ այսօր առավոտյան: Հակառակորդի կողմից, ըստ Ադրբեջանի պաշտոնական տեղեկատվության, 4 զոհ կա, նրանցից մեկը սպա է, պաշտոնական տվյալներով՝ կա 5 վիրավոր: