Երեկ՝ ժամը 22։00-ի դրությամբ, 252 անձի նկատմամբ իրականացվել է վարչական ձերբակալում. ՀՀ ոստիկանություն
Երեկ՝ հունիսի 14-ին՝ ժամը 22։00-ի դրությամբ, 252 անձի նկատմամբ իրականացվել է վարչական ձերբակալում։ Մի խումբ անձանց կողմից օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ դիտավորությամբ հավաք կազմակերպելու և անցկացնելու դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225.1-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ ոստիկանությունը:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 14-ին մի խումբ անձինք, անտեսելով հավաքների արգելքը, Երևան քաղաքի Նալբանդյան փողոցի 104 հասցեում՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության վարչական շենքի մոտակայքում, կազմակերպել և անցկացրել էին հավաք:
Նշված անձինք չէին ենթարկվել նոր կորոնավիրուսային հիվանդության համավարակի տարածումը կանխելու նպատակով սոցիալական հեռավորություն պահպանելու և հավաքը դադարեցնելու վերաբերյալ ՀՀ ոստիկանության օրինական պահանջներին:
Նշենք, որ «Հայաստանի Հանրապետությունում արտակարգ դրություն հայտարարելու մասին» ՀՀ Կառավարության 2020 թվականի մարտի 16-ի N 298-Ն որոշմամբ՝ Հայաստանի Հանրապետության ամբողջ տարածքում արգելվել են հավաքները: