ՊԵԿ-ում առաջիկայում փոփոխություններ կլինեն. Փաշինյանը՝ Անանյանի ազատման մասին
Քանի որ այնպես ստացվեց, որ այս բյուջեի կատարողականը քննարկում ենք Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանի հրաժարականի պայմաններում, եւ քանի որ Դավիթ Անանյանը լքելու է պաշտոնը, ես ուզում եմ հայտնել շնորհակալություն նրան՝ այս ընթացքում կատարած աշխատանքների համար։
Այս մասին այսօր ԱԺ-ում 2019 թվականի բյուջեի կատարման մասին տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկման ժամանակ տեսակապի միջոցով ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա հայտարարեց, որ ՊԵԿ-ում եւ, ընդհանրապես, համակարգում առաջիկայում կլինեն փոփոխություններ եւ հույս հայտնեց, որ բովանդակային այդ փոփոխությունները, որոնք սկսվել են Անանյանի պաշտոնավարման ժամանակաշրջանում, ավելի կխորանան եւ ընդգրկուն կդառնան։
Նշենք՝ երեկ Դավիթ Անանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել էր, որ ազատման դիմում է ներկայացրել։ Նա այս պաշտոնում նշանակվել էր 2018 թվականի մայիսի 17-ին։