Արսեն Թորոսյանը ինքնամեկուսացված է
Առողջապահության նախարարությունում եղել է վարակման դեպք, եւ այս պահին ինքնամեկուսացված է նաեւ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը. այս մասին այսօր ասուլիսում նշեց ԱՆ փոխնախարար Լենա Նանուշյանը:
«Հայաստանում հիմա էպիդեմիայի երրրորդ փուլն է, որը բնորոշվում է տարածվածությամբ: Ցանկացած աշխատավայրում, ցանկացած բնակելի շենքում, ցանկացած կազմակերպությունում կարող է վարակման դեպք գրանցվել: Որեւէ կազմակերպություն չի կարող երկար ժամանակ զերծ մնալ կորոնավիրուսային հիվանդության ներթափանցումից, եւ բոլոր կազմակերպություններում գրանցված դեպքերում կարող են լինել ինքնամեկուսացված անձինք: Մենք նույնպես անմասն չենք մնացել. Առողջապահության նախարարությունում ունեցել ենք դեպք, որի պատճառով որոշակի աշխատակիցներ, այդ թվում՝ Արսեն Թորոսյանը, ինքնամեկուսացված են»,- ասաց նա:
Հիշեցենք, որ այսօր տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը եւս չէր մասնակցում կառավարության հերթական նիստին։ Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը տեղեկացրեց, որ նախարարությունում կան կորոնավիրուսի հաստատված դեպքեր, այդ պատճառով Սուրեն Պապիկյանն ինքնամեկուսացել է։