Երեկ չէ առաջին օրը հեռախոսով շնորհավորել եմ. Կարեն Կարապետյանը՝ Սերժ Սարգսյանի հետ կապի եւ ՀՀԿ-ից դուրս գալու մասին
ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Սերժ Սարգսյանի հետ վերջին անգամ խոսել է մայիսի 9-ին: Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց Կարապետյանը՝ նկատելով. «Երեկ չէ առաջին օրը հեռախոսով Սերժ Սարգսյանի տոնը շնորհավորել եմ»:
Հարցին, թե ինչո՞ւ դուրս եկավ ՀՀԿ-ից, նախկին վարչապետը պատասխանեց. «Քաղաքականությամբ չեմ ուզում զբաղվել»:
Հիշեցնենք, որ Կարապետյանը ՀՀԿ-ին անդամագրվել էր 2016-ի նոյեմբերին՝ վարչապետ դառնալուց 2 ամիս հետո, իսկ կուսակցությունից դուրս է եկել 2018-ի դեկտեմբերի 14-ին:
2018-ի հեղափոխությունից առաջ Կարապետյանը չէր թաքցնում, որ իրեն տեսնում է վարչապետի պաշտոնում, սակայն Սերժ Սարգսյանը որոշեց չհեռանալ իշխանությունից՝ դառնալով վարչապետ։ Կարապետյանի համար ստեղծվեց առաջին փոխվարչապետի պաշտոնը:
Լրագրողներն այսօր Կարապետյանից հետաքրքրվեցին՝ իրեն խաբված զգո՞ւմ է որեւէ մեկի կողմից: Նախկին վարչապետը բացասական պատասխան տվեց: