Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսրայելի վարչապետին անկախության օրվա կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսրայելի Պետության վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուին անկախության օրվա առթիվ:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իսրայելի բարեկամ ժողովրդին՝ Իսրայելի Պետության ազգային տոնի՝ անկախության օրվա առթիվ:
Մենք բարձր ենք գնահատում հայ-իսրայելական հարաբերությունների զարգաց­ման դրական դինամիկան և մշտապես ընդգծում ենք Իսրայելի հետ տարբեր ոլորտ­նե­րում գործակցությունն առավել խորացնելու և որակական նոր մակարդակի բարձրաց­նելու կարևորությունը։
Տարեսկիզբը նշանավորվեց Թել Ավիվում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության բացմամբ, ինչը մեկ անգամ ևս վկայում է, որ մեր կառավարությունը պատ­րաս­տակամ է գործադրելու միասնական ջանքեր՝ զարգացնելու և ամրապնդելու փոխշա­հա­վետ գործակցությունը՝ ի բարօրություն մեր երկրների և ժողովուրդների:
Վստահ եմ, որ դեսպանության գործունեության շոշափելի արդյունքները տեսա­նելի կլինեն մոտ ապագայում և կնպաստեն երկու երկրների միջև բարեկամության առա­վել ամրապնդմանը:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորելով Ազգային տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Իսրայելի բարեկամ ժողովրդին՝ կայունություն և բարե­կեցություն»։