Վահագն Վերմիշյանի կալանավորման ժամկետը դատարանի որոշմամբ երկարաձգվել է
«Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ նրա պաշտպան Մուշեղ Առաքելյանը տեղեկացրեց, որ Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանի նախագահությամբ, օրերս որոշում է կայացրել երկարաձգել Վերմիշյանի կալանավորման ժամկետը՝ այդպիսով բավարարելով նախաքննական մարմնի միջնորդությունը:
Դատարանի այս որոշման դեմ պաշտպանն արդեն վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել, որը դեռեւս չի քննվել: Հայտնի չէ նաեւ, թե ում է մակագրվել այն:
Վահագն Վերմիշյանին, հիշեցնենք, մեղադրանք է առաջադրվել առանձնապես խոշոր չափի կաշառք ստանալու համար: Նա կալանավորված է 2020 թվականի փետրվարի 10-ից: Ըստ ԱԱԾ-ի՝ նա խոստովանական ցուցմունք է տվել, սակայն, պաշտպանի հավաստմամբ, Վերմիշյանն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունել: