Քոչարյանի եւ մյուսների գործով դատավոր Աննա Դանիբեկյանը հիվանդության թերթիկ է բացել
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրի դատավոր Աննա Դանիբեկյանը մարտի 13-ին հիվանդության թերթիկ (բյուլետեն) է բացել:
Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ տեղեկացրեց Երեւան քաղաքի դատարանի աշխատակազմի ղեկավար Արմեն Ասլանյանը:
Թե ինչ վիճակում է այժմ դատավորը, հիվանդանոցում է, թե տանը, Ասլանյանը տեղեկություն չունի:
Հիշեցնենք, որ Աննա Դանիբեկյանի վարույթում է գտնվում Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների վերաբերյալ քրեական գործը: Հաշվի առնելով, որ պաշտպանները նախատեսում էին ներկայացնել Քոչարյանի կալանավորումը անձնական երաշխավորությամբ փոփոխելու միջնորդություն, որի քննությունը, փաստորեն, հետաձգվել է, պաշտպաններից Հովհաննես Խուդոյանը դիմում է հասցեագրել դատարան: Արմեն Ասլանյանը մեզ տեղեկացրեց, որ պաշտպանը դիմումով հետաքրքրվել է, թե ինչ հիվանդություն է ախտորոշվել դատավորի մոտ, եւ երբ նա կվերադառնա. «Սահմանված ժամկետում, գուցե նաեւ՝ այսօր-վաղը, կպատասխանեմ պաշտպանին,- ասաց նա:
Ավելի վաղ պաշտպանը դիմել էր դատարանի նախագահ Արթուր Մկրտչյանին՝ խնդրանքով, որ անձնական երաշխավորությամբ փոխելու միջնորդության քննությունը մակագրվի այլ դատավորի: Նախագահը մերժել էր այն՝ նշելով, որ դա դատավոր Դանիբեկյանի իրավասության շրջանակում է: