«Փաշինյան ընտանիքի արկածները». վարչապետի դուստրը հրապարակել է իրենց կիրակնօրյա «փախուստը» (տեսանյութ)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի դպրոցահասակ դուստրը՝ Շուշան Փաշինյանը, ինչպես հայտնի է, ունի իր բլոգը, նաեւ յութուբյան ալիքը: «Յութուբ»-ի իր ալիքում Շուշանը հրապարակել է տեսանյութ՝ վերնագրելով «Փաշինյան ընտանիքի արկածները»:
Տեսանյութում երեւում է՝ ինչպես է վարչապետի ընտանիքը սեփական մեքենայով, առանց ուղեկցության, շրջում Երեւանի փողոցներով ու բակերով։ Վարորդը Նիկոլ Փաշինյանն է:
Երեկվա ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ՀՀ վարչապետն արդեն իսկ հայտնել էր, որ կիրակի օրը իրենք ընտանիքով «փախել են» իրենց հին մեքենայով եւ առանց ուղեկցության շրջել Երեւանի փողոցներով:
Պարզաբանելով Մարիամ Փաշինյանի անվտանգության համար հատկացված մեքենայի շուրջ աղմուկը՝ վարչապետը երեկ ասել էր.
«Երբ կարդացի այդ վերջին լուրերը, ճշտեցի, որ այդ մեքենաները ձեռք չեն բերվել 2019 թվականին եւ ձեռք չեն բերվել իմ ընտանիքի անդամների համար, այլ ձեռք են բերվել 2018-ին՝ ՀՀ պետական պահպանության ծառայության համար: Ես անգամ չգիտեի այդ մասին, որովհետեւ ինձ պետք չէր, որ ճշտեի: Մինչ այժմ ՀՀ նախկին նախագահների, օրինակ՝ Սերժ Սարգսյանի պահպանությունն է իրականացվում, որովհետեւ սա իրականացվում է օրենքով:
Այս քննադատությունները նույնն են, թե ասվեն՝ Մարիամ Փաշինյանի համար «կալաշնիկովներ» են ձեռք բերվել կամ ռադիոհաղորդակցության սարքեր են ձեռք բերվել եւ այլն: Դրանք պետական պահպանության ծառայությանն են պատկանում:
Վերջին ամիսների ընթացքում իմ ընտանիքի ամենամեծ խնդիրն այս անվտանգությունն է, մեր ընտանեկան խնդիրներից համար 1-ը: Իրենց համար դա շատ դիսկոմֆորտ վիճակ է, եւ նրանց այդ փաստը դուր չի գալիս:
Ես մի բան բացահայտեմ. անցած կիրակի օրն ամբողջ ընտանիքով մեր հին մեքենայով շրջել ենք Երեւանում: Վստահ եմ՝ շատ քաղաքացիներ են տեսել դա:
Ասում են՝ Մարիամ Փաշինյանի դուռը մինչեւ չեն բացում, չի իջնում: Կարգն է այդպիսին, անվտանգության աշխատակիցների աշխատանքն է այդպիսին: Ես ինքս բազմիցս խնդրել եմ իմ դուռը չբացել, բայց կարգն է այդպիսին»,- ասել էր վարչապետը: