Համարեք՝ ունեք իմ համաձայնությունը. Ալեքսիս Օհանյանն արձագանքել է վարչապետի challange-ին
ՀՀ վարչապետի մարտահրավերին արձագանքել է Reddit սոցիալական ցանցի համահիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանը՝ Թվիթերի իր էջում նշելով. «Ինչպես կասեք, Նիկոլ Փաշինյան»:
Հիշեցնենք՝ հեռուստամարաթոնի ընթացքում երեկ ՀՀ վարչապետը նշեց, որ ոչ թե պետք է խնդրել 1000 դրամ մեկ մարդուց, այլ գտնել 1000 մարդ, որոնք կփոխանցեն 1 դրամ. այդպիսով կլինի ավելի շատ մասնակցություն եւ ավելի շատ գումար՝ լուծելու համահայաստանյան հարցեր: Նա նշեց, որ իր հաշվեհամարից ամեն ամիս 10 հազար դրամ կփոխանցվի հիմնադրամի հաշվին եւ մարտահրավեր նետեց 3 հայի՝ Սերժ Թանկյանին, Քիմ Քարդաշյանին եւ Ալեքսիս Օհանյանին:
Սերժ Թանկյանը հրապարակային ընդունել է մարտահրավերը՝ այն փոխանցելով Էրիկ Էսրաիլյանին, Վահե Բերբերյանին եւ Անժելա Սարաֆյանին: