Լեւոն Երանոսյանի գործով դատարան է ներկայացել ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Ավան և Նոր-Նորք նստավայրում՝ դատավոր Հարություն Մանուկյանի նախագահությամբ, քիչ առաջ սկսվեց ՀՀ նախկին փոխոստիկանապետ Լեւոն Երանոսյանի գործով դատական նիստը։
Նշենք, որ այսօրվա նիստին դատարան են ներկայացել գործով տուժող ճանաչված անձինք, այդ թվում՝ ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը։ Այս պահին դատարանն ապացույցների հետազոտման փուլում է։
Հիշեցնենք, որ, համաձայն մեղադրական եզրակացության, Լևոն Երանոսյանը հատուկ միջոցների գործադրմամբ դիտավորությամբ կատարել է այնպիսի գործողություններ, որոնք ակնհայտորեն դուրս են եկել իր լիազորությունների շրջանակից և էական վնաս են պատճառել քաղաքացիների իրավունքներին ու օրինական շահերին, ինչպես նաև անզգուշությամբ առաջացրել են ծանր հետևանքներ։ Նրան մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ ՔՕ-ի 309 հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ եւ 3-րդ կետերով։ Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրված ստորագրությունը՝ չհեռանալու մասին։