Բաղրամյան 26 ժամանեցին Սինգապուրի վարչապետը, Իրանի եւ Մոլդովայի նախագահները. քիչ անց կմեկնարկի ընդլայնված կազմով նիստը
Եվրասիական տնտեսական միության Բարձրագույն խորհրդի նեղ կազմով նիստն ավարտվեց: Քիչ առաջ Բաղրամյան 26 ժամանեցին հրավիրյալ երկրների ղեկավարները՝ Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունը, Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին, ինչպես նաեւ որպես դիտորդի կարգավիճակ ունեցող երկիր՝ Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնը:
Նշենք, որ ընդլայնված կազմով նիստում կքննարկվի ԵԱՏՄ 2018 թ. բյուջեի կատարողականը, ԵԱՏՄ 2020 թ. բյուջեն, ԵԱՏՄ միասնական ֆինանսական շուկայի կազմավորման հայեցակարգը, ԵԱՏՄ ներքին մի շարք փոփոխություններ եւ Բարձրագույն խորհրդի հաջորդ նիստի անցկացման վայրը: