Արցախում մարտական դիրքից հրազենային վնասվածքով, ծայրահեղ ծանր վիճակում զինվոր է տեղափոխվել հոսպիտալ
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ երեկ՝ սեպտեմբերի 22-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Արցախի Հանրապետության հյուսիս-արևելյան հատվածի մարտական դիրքերից մեկում։
Կայքի փոխանցմամբ՝ դեռևս անհայտ պայմաններում, առավոտյան 06:00-ից 06:30-ն ընկած ժամանակահատվածում, որովայնի մասում հրազենային վնասվածքներով, ծայրահեղ ծանր ախտորոշմամբ զինվորական հոսպիտալ է տեղափոխվել Երևան քաղաքի Նորագյուղ թաղամասի բնակիչ Հայկ Խաչատրյանը, որը բանակ էր զորակոչվել մի քանի ամիս առաջ և որը, ի դեպ, տեսողական խնդիրներ է ունեցել, ու շատերը զարմացել են, որ նրան բանակ են տարել:
Աղբյուրը փորձում է պատկան մարմիններից տեղեկություններ ստանալ զինվորի առողջական վիճակի և դեպքի մանրամասների մասին: