Մխիթարյանի տեղափոխությունը «Ռոմա» գրեթե կայացած է. ժամեր անց բուժզննում կանցնի
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանի տեղափոխությունը «Ռոմա» գրեթե կայացած է: Այս մասին հայտնում է իտալական Calciomercato-ն: Նշվում է «Արսենալի» կիսապաշտպանն արդեն Հռոմի ճանապարհին է, որտեղ ժամեր անց բուժզննում կանցնի:
Նա «գայլերի» կազմում հանդես կգա 1 տարի վարձակալությամբ՝ հետագա գնման հնարավորությամբ: Բրիտանական պարբերականները նշում են, որ նրա տեղափոխությունը «Ռոմայի» սպորտային տնօրենի նախաձեռնությունն է:
30-ամյա Մխիթարյանն «Արսենալի» կազմում մասնացկել է 59 հանդիպման, խփել 9 գոլ: Նա դեռ 1.5 տարվա պայմանագիր ունի լոնդոնյան թիմի հետ: Նա «Մանչեստեր Յունայթեդից» «Արսենալ» էր տեղափոխվել 2018 թ. հունվարին: Նրա փոխարեն էլ «Յունայթեդ» էր գնացել Ալեքսիս Սանչեսը, որն օրերս համալրեց իտալական մեկ այլ թիմի՝ «Ինտերի» կազմը: