Սկսել են 2 աշխատողով, այսօր 65-70 աշխատող ունեն. մաքսատուրքից ազատման արտոնություն՝ մալուխներ արտադրող ընկերությանը
2011 թվականից հիմնադրված մալուխներ արտադրող ընկերությանը կառավարությունը մաքսատուրքից ազատման արտոնություն է տրամադրել։ Նախատեսվում է իրականացնել 1 մլրդ 220 մլն դրամի ներդրում։
«Սկսել ենք 2 աշխատողով, այսօր արդեն 65-70 աշխատող ունենք»,- ասում է մալուխներ արտադրող ընկերության տնօրեն Վահագն Թադևոսյանը։ Մալուխներն արտադրվում են բնակարանների, շենքերի ներքին հարդարման աշխատանքների համար:
Տնօրենը նշում է, որ մալուխներ են ներկրել 2003 թվականից, 2011-ին որոշել են ներկրելու փոխարեն սեփական արտադորւթյունը հիմնել: ՀՀ կառավարությունը ընկերությանը մաքսատուրքից ազատման արտոնություն է տրամադրել: