Այսօրվանից ցրտահարության վտանգը համարեք ավարտված, ջերմաստիճանն ինտենսիվ բարձրանում է. Սուրենյան
Քանի որ վերջին օրերին մեզ վրա հասած ցրտերը արդեն անցյալում են և օդի ջերմաստիճանը սկսել է ինտենսիվ բարձրանալ, կարող ենք ֆիքսել կարևոր մի փաստ, որ հանրապետության հովտային և նախալեռնային գոտում այս տարի ցրտահարություն չեղավ։
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնում է ԱԻՆ օդերեւութաբական ծառայության պետ Գագիկ Սուրենյանը՝ նշելով, որ բացառություն կազմեց Գորիսի հատվածը, որտեղ վերջին 3-4 օրերին գրանցվեցին բացասական ջերմաստիճաններ։
«Այսօրվանից ցրտահարության վտանգը կարող ենք համարել ավարտված, քանի որ առաջիկա օրերին օդի ջերմաստիճանի բարձրացումը շարունակվելու է։ Ապրիլի 26-28-ին օդի ջերմաստիճանը հանրապետության ողջ տարածքում կրկին աստիճանաբար կբարձրանա ևս 5-6 աստիճանով»,-գրել է Սուրենյանը։