Զուգահեռ իրականություններ՝ Զարթոնք համայնքում. նոր պահանջներ են ներկայացվում
Արմավիրի մարզի Զարթոնք համայնքում կրքերը չեն հանդարտվել: 2 տարբեր պահանջներով բողոքի ակցիաներ են տեղի ունենում: Մի դեպքում երեկ զարթոնքցիները պահանջում էին Զարթոնքի միջնակարգ դպրոցի տնօրեն Հոռոմսիմ Սարգսյանի հրաժարականը, մյուս դեպքում հրաժարական տված գյուղապետ Պարույր Սարգսյանը եւ իր կողմնակիցներն արդեն այսօր Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դիմաց պահանջում են, որպեսզի ազատ արձակվի Սարգսյանի թոռը՝ Նարեկ Մելքոնյանը:
Հոռոմսիմ Սարգսյանը հրաժարական տված գյուղապետ Պարույր Սարգսյանի դուստրն է, իսկ Նարեկ Մելքոնյանը՝ Հոռոմսիմ Սարգսյանի որդին: Դպրոցի տնօրենի հրաժարականը պահանջողները նշում են, որ տնօրենը իր հոր դեմ կազմակերպված ակցիայի մասնակիցների հանդեպ շատ վատ է վարվում: Նշենք, որ Նարեկ Մելքոնյանը վերոնշյալ դպրոցում պատմության ուսուցիչ է աշխատում:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 13-ին զարթոնքցիները գյուղապետի հրաժարականի պահանջով բողոքի ակցիա էին իրականացրել նրա տան մոտ, դրանից հետո գյուղապետի թոռը՝ Նարեկ Մելքոնյանը, հրացանով օդ էր կրակել: Մելքոնյանը եւ էլի մեկ անձ ձերբակալվել են: