Արարատ Միրզոյանն առաջադրվեց ԱԺ նախագահի պաշտոնում. ովքեր են հաշվիչ հանձնաժողովի կազմում
Այսօր Ազգային ժողովի նիստում ԱԺ նախագահի ընտրության հարցի քննարկման ժամանակ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը ԱԺ նախագահի պաշտոնում առաջադրեց Արարատ Միրզոյանի թեկնածությունը:
Միրզոյանին ներկայացնելիս Մակունցը ասաց, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ է եղել, այնուհետև` վարչության անդամ:
«Կարծում եմ՝ այս թեկնածությունը հավասարապես ընդունելի է թե՛ իշխող մեծամասնության, թե՛ ընդդիմադիր խմբակցությունների համար», - հայտարարեց Մակունցը:
Մյուս խմբակցությունների կողմից այլ թեկնածուներ չառաջադրվեցին:
Նշենք, որ ԱԺ Հաշվիչ հանձնախմբում ընդգրկվելու համար «Իմ քայլը» դաշինքից ներկայացվել են Վահագն Հովակիմյանը, Արփինե Դավոյանը, Սիսակ Գաբրիելյանը, Քրիստինե Պողոսյանը եւ Աննա Կարապետյանը: Այս մասին ԱԺ նիստում հայտարարեց նիստը վարող Կնյազ Հասանովը: