Արմավիրի ավագանին Մանվել Գրիգորյանին չի զրկել պատվավոր քաղաքացու կոչումից
Մանվել Գրիգորյանին Արմավիր քաղաքի պատվավոր քաղաքացու կոչումից զրկելու հարցը չի ընդգրկվել Արմավիրի ավագանու դեկտեմբերի 25-ի նիստի օրակարգ: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց Արմավիրի քաղաքապետ Դավիթ Խուդաթյանը:
Հիշեցնենք, որ բազմաթիվ արմավիրցիներ երեկ՝ դեկտեմբերի 24-ին, նախաձեռնությամբ էին հանդես եկել, որ Արմավիրի ավագանու դեկտեմբերի 25-ի արտահերթ նիստում կքննարկվի Մանվել Գրիգորյանին Արմավիրի պատվավոր քաղաքացու կոչումից զրկելու հարցը:
«Քաղաքացիները դիմել էին ստորագրություններով՝ հարցը օրակարգում ներառելու համար: Ավագանու կազմում քննարկում եղավ եւ անդամները նպատակահարմար համարեցին, որ հարցն այս պահին օրակարգում չներառենք եւ թողնենք հերթական նիստի օրակարգում քննարկելու համար: Ավագանու անդամների մեկնաբանությունները կապված էին նրա հետ, որ ստորագրությունները հավաքվել են երեկ, իսկ իրենք միայն այսօր են տեղյակ եղել: Այսինքն՝ օրակարգում նախապես չի եղել»,- ասաց Դավիթ Խուդաթյանը: