Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրում եմ այսօր բաց ու հրապարակային բանավեճի. Շահնազարյանը մինչեւ 18:30 ժամանակ է տվել
ՀՀԿ պատգամավորության թեկնածու Դավիթ Շահնազարյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրում է բանավեճի: Այս մասին նա հայտարարեց այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
«Ինձ նույնիսկ գնդակով չեն կարող կանգնեցնել, եթե խոսքը վերաբերում է Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությանը»,- ասաց Շահնազարյանը:
«Եթե վարչապետը համարում է, որ որեւէ բառ իրականությանը չի համապատասխանում, ես նրան հրավիրում եմ այսօր բաց ու հրապարակային բանավեճի։ Նա ժամանակ ունի մինչեւ 18:30-ը՝ Հ1-ի ուղիղ եթերում»,- ասաց նա: Շահնազարյանը նաեւ նշեց, որ «Իմ քայլը» դաշինքի ցուցակում առաջին համարից բացի, ուրիշ քաղաքական գործիչ չկա, պետական գործիչ՝ ընդհանրապես չկա:
«Եթե նա այսօր չեկավ եթերի, ինչ-որ սկսեց ասել իրեն բնորոշ տոնով, դա բացարձակապես սուտ է, բանավեճ չենք անի, կնստենք, կզրուցենք: Դուք չեք կարողանում նույնիսկ գերիների փոխանակման հարց լուծել, մի վախեցեք, որեւէ մեկին չենք ասի, որ խորհրդակցել եք, դա այդ մարդկանց կյանքի հարցն է: Եթե նա այսօր եթերի չեկավ, ուրեմն դրանով իսկ կապացուցի այն, ինչ այստեղ իմ կողմից հնչեց բացարձակապես ճշմարտություն է»,- ասաց Շահնազարյանը: