Երկու ամսվա ընթացքում Հայաստան է ներկվել 8 միլիոն հատ սառնարա՞ն
ՀՀ գործող վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղադրել է այս տարվա առաջին երկու ամիսների ընթացքում ՀՀ ներմուծած որոշ ապրանքների տվյալներ եւ դրանք համեմատել անցած տարվա նույն ցուցանիշների հետ:
Նա նշել է, որ զգալի աճ է ապահովվել հատկապես ավտոմեքենաների եւ կենցաղային տեխնիկայի ներմուծման ցուցանիշներում: Սակայն որոշ տվյալներ տարակուսանք են առաջացնում: Պարզվում է, որ այս ամիսներին ՀՀ է ներմուծվել ավելի քան 8 միլիոն հատ սառնարան,  43.6 միլիոն զույգ գուլպա: Թե ինչ թվեր են սրանք՝ կպարզենք առաջիկայում: