ԱԻՆ-ն հրդեհատեխնիկական հետազոտություն է անցկացնում «Երեւան մոլում», հաջորդը «Դալմա մոլն» է
ՀՀ ԱԻՆ պետական հրդեհային եւ տեխնիկական անվտանգության տեսչությունն այս պահին հրդեհատեխնիկական հետազոտություն է իրականացնում Երեւանի «Երեւան մոլ» առեւտրի կենտրոնում: Այնտեղ աշխատանքներն ավարտելուց հետո նախարարության մասնագետները նույն նպատակով այցելելու են նաեւ «Դալմա մոլ»:
ԱԻՆ լրատվական ծառայությունից՝ պատասխանելով մեր հարցին, ասացին, որ այս ստուգումները պլանային են եւ կապված չեն Ռուսաստանի Կեմերովո քաղաքում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի հետ:
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ 2018 թ. սկզբից մինչ օրս ՀՀ ԱԻՆ պետական հրդեհային եւ տեխնիկական անվտանգության տեսչությունը հրդեհատեխնիկական հետազոտություն է իրականացրել մարդկանց զանգվածային կուտակում ունեցող 50-ից ավելի օբյեկտներում (հյուրանոցներ, սննդի կետեր, առեւտրի կենտրոններ, մարզամշակութային հաստատություններ եւ այլն):
Բոլոր այն օբյեկտներում, որտեղ առկա են եղել բացթողումներ, ղեկավարներին հանձնվել են կարգադրագրեր՝ հայտնաբերված թերությունների վերացման համար համապատասխան ցուցումներով ու ժամկետներով: