Ոստիկաններն այցելում են ակտիվիստներին, խնդրում, որ ԵԼՔ-ի գնաճի երթին չմասնակցեն. Փաշինյան
Ոստիկաններն այցելում են ակտիվիստների խմբերին եւ խնդրում, որ այսօր՝ փետրվարի 5-ին, ժամը 18:00-ին չմասնակցեն ԵԼՔ դաշինքի նախաձեռնած ընդդեմ թանկացումների երթին: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ը տեղեկանում է ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանի ֆեյսբուքյան էջին տեղադրված տեսանյութից:
«Քիչ առաջ պարզվեց, որ հանրապետության տարբեր հատվածներում ոստիկաններ են այցելում ակտիվիստների խմբերին եւ խնդրում, հորդորում չմասնակցել ընդդեմ թանկացումների իրականացվելիք երթ-հանրահավաքին: Որեւէ կոպիտ վերաբերմունք, սպառնալիք տեղի չի ունենում: Մարդկայնորեն, ընկերական խնդրում են ակտիվիստներին: Հարց է առաջանում, թե ինչո՞ւ են ոստիկաններն այդպես վարվում, համոզվում, որ ակցիային չմասնակցեն»,- ասում է Նիկոլ Փաշինյանը եւ պատասխանելով իր հարցին՝ նշում, որ իշխանություններին պետք է, որ ցույց տան, թե ՀՀ քաղաքացիները որեւէ խնդիր չունեն թանկացումների հետ, ըմբռնումով են մոտենում:
«Ակնհայտ է, որ թանկացումներն ապաշնորհ քաղաքականության եւ տնտեսական քաղաքականության արդյունք է»,- ասում է Փաշինյանը եւ հորդորում 18:00-ին լինել «Մոսկվա» կինոթատրոնի հրապարակում: