Առաջին փուլով նախագահի ընտրվելը ուժի ցուցադրման պես մի բան է․ Արարատ Միրզոյան
Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող Կենտրոն հեռուստաընկերության Անցուդարձ հաղորդաշարով, սոցցանցերից երեկ առանձնացրել էին այն գրառումները, որտեղ հիմնականում ասվում էր, որ էական չէ՝ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանը որ փուլով կանցնի՝ առաջի՞ն, թե՞ երկրորդ, որոշում կայացնելիս պետք չէ շոու սարքել, եւ մեկ փուլով ՀՀ 4-րդ նախագահի ընտրության կարեւորությունը չափազանցված է։ Արդյո՞ք սրանով հող է պատրաստվում Ծառուկյան խմբակցության դիրքորոշման համար, եւ ի՞նչ տարբերություն կա առաջին կամ երկրորդ փուլով անցնելու մեջ, մեր հարցերին պատասխանեց ԵԼՔ խմբակցության պատգամավոր Արարատ Միրզոյանը։
- Պարոն Միրզոյան, երեկ Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող Կենտրոն հեռուստաընկերության Անցուդարձ հաղորդաշարով սոցցանցերից առանձնացվել էին այնպիսի գրառումներ, որտեղ հիմնականում ասվում էր, որ էական չէ՝ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանը որ փուլով կանցնի, ըստ ձեզ, ի՞նչ նպատակով են առանձնացրել այդ գրառումները։
- Դա Ծառուկյան դաշինքի ընտրությունն է, մեծ հաշվով այդպիսի առանձին հարցերում ընտրություններից է նաեւ ընթանում քաղաքական ճանապարհը եւ հասարակության աչքին ձեւավորվում քաղաքական ուժը ։ Պետք է բոլորը իմանան, որ այս փուլում, այս հարցի շուրջ Ծառուկյան դաշինքը այսպիսի դիրքորոշում ունի։
- Ի՞նչ տարբերություն կա, թե որ փուլով կընտրվի նախագահը։
- Նրբություններ կան. նախագահի ընտրությունը շատ հարթ, առաջին փուլով, առանց երկրորդ թեկնածուի, առանց իրենց համար ավելորդ խոսակցությունների անցկացնելը, իմ կարծիքով, իրենց համար ավելի նախընտրելի է, եւ ուժի ցուցադրման պես մի բան է։
- Կարելի՞ է համարել, որ սրանով հեռուստաընկերությունը հող է նախապատրաստում ՀՀԿ-ի նախագահի թեկնածուին կողմ քվեարկելու համար։
- Այո, իհարկե, ինչո՞ւ ոչ, եւ դրա ինդիկատորներն էլ շատ կան, ոչ միայն դա, բայց դա էլ իր հերթին կարող է եւ դրա ցուցիչը լինել։