Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Պետրոսյանը խստորեն քննադատել է «Մանչեստեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոյին: Այս մասին գրում են բրիտանական առաջատար լրատվամիջոցները: Նա ընդգծել է, որ Մխիթարյանին չխաղացնելու՝ պորտուգալացի մասնագետի որոշումն ընդունելի չի համարում:
«Ես շատ զայրացած եմ Մոուրինյոյի վրա, որ խաղաժամանակ չէր տալիս նրան: Այդ որոշումն իմ սրտով չէ, բայց դա նրա ակումբն է, նրա թիմը, նա գիտի՝ ինչ է ուզում: Շատ ուրախ ենք, որ Մխիթարյանը գնաց «Մանչեստեր Յունայթեդից»: Նրա խաղաոճն ավելի համապատասխան է «Արսենալին»»,- ասել է նա:
Պետրոսյանը նաեւ կարծիք է հայտնել, որ ամենայն հավանականությամբ, Մխիթարյանը խնդիր է ունեցել Մոոուրինյոյի հետ: Նա վստահ է, որ «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերի հետ տարաձայնություններ չեն լինի:
«Իմ տպավորությունն է, որ նա խնդիր է ունեցել մարզչի հետ, իսկ «Արսենալում» նման բան չի լինի: Նրա վրա մեծ ճնշում չի լինի: Կարծում եմ՝ Վենգերն ավելի հարմար մարզիչ է նրա համար»,- ասել է նա:
ՀՀ հավաքականի մարզիչը նշել է, որ Մխիթարյանն իր հետքը թողել է «կարմիր սատանաների» կազմում: Ըստ նրա՝ այդ մասին է վկայում երկրպագուների վերաբերմունքը նրա նկատմամբ:
«Կարծում եմ՝ նա երկրպագուներին դուր է գալիս: Դա նշանակում է, որ նա ինչ-որ բան թիմի համար արել է:
Հենրիխ Մխիթարյանը «զինագործների» շարքերը համալրեց այս շաբաթ: ՄՅՈՒ-ն նրան ու որոշ գումար, ըստ լրատվամիջոցների, 10 մլն ֆունտ ստեռլինգ է տվել լոնդոնցիներին նրանց հարձակվող Ալեքսիս Սանչեսին ստանալու համար: Նա իր նորամուտը հավանաբար կնշի հունվարի 30-ին կայանալիք Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի 25-րդ տուրի «Սուոնսիի» դեմ խաղում: