Դադարեցվում է ջրի սպառման տոտալ սուբսիդավորումը՝ այն կլինի հասցեական. վարչապետ
Կառավարության ղեկավար Կարեն Կարապետյանը հայտարարեց, որ այլեւս Հայաստանում ջրի բոլոր սպառողներին սուբսիդավորում չի հատկացվելու: Սուբսիդավորումը կվերաբերի միայն սոցիալապես անապահով խավին, ասաց նա:
ՀՀ Կառավարության այսօրվա նիստում Գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առաքելյանը նշեց, որ 2018-20թթ. միջնաժամկետ ծրագրերում նախատեսում են 8 ոլորտներում սուբսիդավորում իրականացնել։
Այդ ոլորտներից են` հացահատիկային սերմարտադրության զարգացում, գյուղատնտեսական տեխնիկայի ու լիզինգի, վարձակալություն, վարկային միջոցների, վարկերի տոկոսների եւ այլնի սուբսիդավորում։  Իսկ Ջրային պետական կոմիտեի նախագահ Արսեն Հարությունյանը ներկայացրեց «Վիոլաջուր»  ընկերության կողմից խմելու ջրի սակագների մեղմացման նախագիծ:
«Նոյեմբերի 7-ին ընկերությունը դիմել էր ՀԾԿՀ` վերանայելու համար սակագինը` առաջարկելով 194 դրամ սահմանել։ Արդյունքում, հանձնաժողովը դեկտեմբերի 19-ին բավարարվել է ընկերության հայտը` սահմանելով խմելու ջրի 191  դրամ սակագին։ Որպեսզի լրացուցիչ բեռ մեր ազգաբնակչության վրա չավելացնենք, առաջարկում ենք սուբսիդիա տրամադրել` սակագինը պահպանելով գործող` 180 դրամ սակագնի սահմաններում»։
«Բոլոր սպառողների՞ն է վերաբերում», - հետաքրքրվեց Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ու շաուրնակեց. «Սա վերջին տարին լինի, որ բոլորին ենք սուբսիդավորում. սուբսիդիան կվերաբերի միայն սոցիալապես անապահով խավին»: