«Ելք»-ն ու «Ծառուկյան» խմբակցությունները հանդիպել են Եվրոպառլամենտի անդամներին (Վիդեո)
ԱԺ-ում «Ծառուկյան» եւ Ելք խմբակցության պատգամավորները դռնփակ քննարկում են իրականացնում: Խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Պետրոսյանը նշեց, որ քննարկման թեման Հանրապետության նախագահի թեկնածուին չի վերաբերում:
Նշենք, որ Ելք-ը Հանրապետության նախագահի պաշտոնում առաջադրել է խմբակցության պատգամավոր Արտակ Զեյնալյանի թեկնածությունը, եւ առաջարկել է «Ծառուկյան» դաշինքին սատարել իրենց:
Գեւորգ Պետրոսյանը տեղեկացրեց, որ դաշինքը նոր է ստացել Ելք-ի դիմումը:
«Դե հիմա Ելք-ն ակնկալում է, ոչ մեկի չես կարող զրկել ակնկալիքներից, այլ է խնդիրը, թե այդ ակնկալիքները որքանով են իրականանալի մեր մասով: Ցանկացած հարցում, եւ այդ թվում, եւ այս հարցում բանակցությունը ենթադրում է երկու կողմի հավասար մասանակցություն, իսկ իրենք պարզե՞լ են՝ մենք ունե՞նք թեկնածու, եւ ինչ է մենք պարտադրված ե՞նք»,- ասաց Պետրոսյանը, հավելելով, որ այս պահին իրենք նախագահի թեկնածու չունեն:
Ավելի ուշ հայտնի դարձավ, որ Ելք եւ Ծառուկյան խմբակցությունների անդամնեը հանդիպում էին Եվրոպառլամենտի անդամների հետ: