Այսօր Մարուքյանը կդիմի կառավարություն, այսօր է նաեւ Վանաձորի ավագանու արտահերթ նիստը
ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ, Վանաձորի քաղաքապետի նախկին թեկնածու Քրիստ Մարուքյանի եղբայրը` Էդմոն Մարուքյանն այսօր դիմելու է ՀՀ կառավարությանը` Վանաձորի ավագանու ոչ օրինական գործունեությունը դադարեցնելու նպատակով, այդ մասին նա գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան էջում.
«Ինքս լինելով սահմանադրական իրավունքի մասնագետ և բազմաթիվ քննարկումներ ունենալով այլ սահմանադրագետների հետ, եկել ենք այն եզրահանգման, որ Սահմանադրական դատարանի նոյեմբերի 10֊ի որոշումից միանշանակ բխում է, որ Վանաձորի ավագանու լիազորությունները պետք է դադարեցվեն և նշանակվեն արտահերթ ընտրություններ։ Վաղը Լուսավոր Հայաստան կուսակցությունից այդպիսի պահանջով և անհրաժեշտ հիմնավորումներով դիմում կուղարկվի ՀՀ Կառավարոթյուն՝ պահանջելով կյանքի կոչել ՍԴ որոշումը»:
Միաժամանակ, Վանաձորի գործող քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանի նախաձեռնությամբ այսօր Վանաձորում կայանալու է ավագանու արտահերթ նիստ: Վանաձորի քաղաքապետարանի կայքէջում տեղադրված նիստի օրակարգից տեղեկանում ենք, որ միակ քննարկվելիք հարցը «Հայկական Վերածնունդ» կուսակցության ավագանու անդամ Արկադի Փելեշյանին քաղաքապետի առաջին տեղակալ նշանակելն է:
Հիշեցնենք, որ քաղաքապետն արդեն իսկ ունի 2 տեղակալ` Արտյոմ Գրիգորյանն ու Արման Բերնեցյանը, թե նրանցից ով կլքի իր պաշտոնն ու ինչ նոր պաշտոնի կանցնի, դեռեւս հստակ պարզ չէ: