Շուն ու կատու պահելու համար 5000 դրամ տեղական տուրք վերջին մեկ տարում վճարող չի եղել
Վանաձոր համայնքի ավագանու առաջիկա նիստում, ի թիվս այլ հարցերի, քննարկման է դրված 2018 թվականի Վանաձոր համայնքի տեղական տուրքերի եւ վճարների տեսակները, եւ դրույքաչափերը հաստատելու մասին նախագիծը:
Վանաձորում օրինակ՝ ընտանի կենդանի պահելու համար բնակիչը պարտավոր է տարեկան 5000 դրամ գումար վճարել համայնքային  բյուջե: Վանաձորի քաղաքապետարանի եկամուտների հավաքագրման, առեւտրի եւ տրանսպորտը համակարգող բաժնի պետ Վահագն Դավիթավյանից հետաքրքրվեցինք, թե վերջին մեկ տարում քանի վանաձորցի է վճարել ընտանի կենդանի պահելու տեղական տուրքը. «Որեւէ մեկը նշված տողով վճարում չի կատարեվ» ,- ասաց բաժնի պետը: