Պարտության մեղքն ինձ վրա եմ վերցնում, որովհետեւ ավագն եմ. Հենրիխ Մխիթարյան
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Մանչեստեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն իր վրա վերցրեց Լեհաստանի ընտրանուց կրած խոշոր հաշվով պարտությունը: Հոկտեմբերի 5-ին Երեւանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կայացած աշխարհի 2018 թ. առաջնության ընտրական փուլի խաղում թիմը մրցակցին զիջեց 1:6 հաշվով: Հանդիպումից հետո հայ ֆուտբոլիստները շատ անտրամադիր էին, սակայն իրենց մեջ ուժ գտան լրագրողների հետ խաղի մասին խոսելու: Թիմի ավագն ընդգծեց, որ ամեն ինչ պետք է անեն ընտրական փուլի վերջին՝ Ղազախստանի դեմ արտագնա խաղում նույն սխալները չկրկնելու համար:
-Հենրի՛խ, ի՞նչ կասեք խաղի մասին:
-Խնդիրները բազմաթիվ են: Պետք է հետեւություններ անենք, որպեսզի Ղազախստանի դեմ խաղում նման բան տեղի չունենա: Խոսքեր չկան ասելու:
-Ինչպե՞ս է մթնոլորտը հանդերձարանում:
-Պարզ է՝ որ պետք է վատ լինի: Ասում եմ՝ խոսքեր չկան ասելու, խայտառակ պարտություն, որի ամենամեծ մեղավորը ես եմ:
-Ինչու՞:
-Որովհետեւ ես թիմի ավագն եմ, ես պատասխանատու եմ այս թիմի համար, ես պարտությունը վերցնում եմ ինձ վրա:
-Թիմը կհասցնի՞ վերականգնվել մինչեւ հոկտեմբերի 8-ին կայանալիք Ղազախստանի դեմ հանդիպումը:
-Միանշանակ կհասցնի վերականգնվել:
-Երկրպագուներին ի՞նչ կասեք:
-Շնորհակալություն այն մարդկանց, որոնք եկան, շնորհակալություն այն մարդկանց, որոնք հավատում են, գալիս են մեզ ոգեւորելու եւ ոչ թե վատ խոսքեր ասելու: Ինչեւիցե չենք կարող բոլորին գոհացնել, ոչ բոլորը կարող են մեզ սիրել, մենք էլ ոչ բոլորին կարող ենք գոհացնել: Պարզապես շնորհակալություն բոլորին: