Թագը վերադարձրել են Միսս Արմենիայի կազմակերպիչները.«Արտյոմսը» հակարդաձում է հասարակությանը
«Արտյոմս» ոսկերչական ընկերությանը թագը վերադարձրել են «Միսս Արմենիա 2017»-ի կազմակերպիչները: Սեպտեմբերի 24-ին տեղի ունեցած եզրափակչից հետո այն մրցույթի հաղթողից՝ Լիլի Սարգսյանից, վերցվել էր, քանի որ ընկերությունը դժգոհ էր մրցույթի կազմակերպիչներից: Իրենց բավականաչափ չէին գովազդել: Թագը հաղթողի գլխին դնելիս պետք է հայտարարվեր հովանավորի անունը, սակայն հաղորդավարները դա չէին արել: Թագը ետ վերցնելուց հետո «Արտյոմսի» ու մրցույթի կազմակերպիչների միջեւ բանակցություններ էին սկսվել: «Արտյոմսն» այս կապակցությամբ հայտարարություն է տարածել, որում անդրադարձել է նաեւ հասարակության դժգոհություններին: Շատերը ֆեյսբուքում ցածր գնահատական էին դրել նրանց ֆեյսբուքի պաշտոնական էջին՝ իջեցնելով վարկանիշը: Նրանք նաեւ մեղադրել էին կազմակերպությանը:
«Ի պատասխան մեր ընկերության եւ «Միսս Արմենիա» գեղեցկության մրցույթի շուրջ ծավալված բազմաթիվ քննարկումների՝ ներկայացնում ենք Artyom’s ընկերության պատասխանը:
Artyom’s ընկերությունը հանդես է եկել որպես մրցույթի հովանավոր, ինչն իրենից ենթադրում էր փոխշահավետ համագործակցություն մեր ընկերության եւ կազմակերպիչների միջեւ: Պայմանավորվածության մեր մասը լիարժեք կատարվել է, ոչ մի դժգոհություն կազմակերպիչների կողմից մեր հասցեին չի հնչել: Ինչը, ցավոք, չենք կարող ասել կազմակերպիչների մասին: Հասկանում ենք, որ նման մրցույթի կազմակերպչական գործընթացը որոշակի բարդություններ է ենթադրում, սակայն դա չպետք է անդրադառնա հովանավորի շահերի վրա: «Միսս Արմենիա» միջոցառման պարագայում թագը պատրաստվել է հովանավորչական փաթեթի շրջանակներում՝ ծառայություն ծառայության դիմաց: Հաղթողից թագը վերցնելու միտում չի եղել, այն վերադարձրել են կազմակերպիչները՝ մրցույթից անմիջապես հետո կայացած բանակցությունների ժամանակ ընդհանուր հայտարարի գալուց հետո:
Ընկերության դեմ իրականացվող ֆեյսբուքյան «ֆլեշմոբ»-ը արդյունք չի տալու, մենք ունենք մեր հստակ սկզբունքները, որոնց չենք դավաճանի ոչ մի ճնշման պարագայում: Ցանկացած հարցի առկայության դեպքում կարող եք այցելել Խորենացի 24 հասցեում գտնվող մեր գրասենյակ, կընդունենք եւ առերես կպատասխանենք բոլոր հարցերին՝ առանց բացառության:
Իսկ ընկերության մասին ապատեղեկատվություն տարածելու կամ վիրավորանքներ հնչեցնելու պարագայում մենք ստիպված կլինենք դիմել համապատասխան քայլերի:
Մենք միշտ բաց ենք աջակցելու տարատեսակ իրադարձություններին՝ լիարժեք կատարելով մեր ստանձնած պարտավորությունները, բայց երբեք թույլ չենք տա ոտնահարել մեր իրավունքները:
Հարգանքներով՝ Artyom’s»,- գրված է հայտարարությունում:
«Միսս Արմենիա 2017»-ի թագն արժե մոտ 2 մլն դրամ: Պատրաստված է արծաթից եւ կիսաթանկարժեք քարերից: Մրցույթից հետո Գոհար Հարությունյանը հույս էր հայտնել, որ իրենք կկարողանան հովանավորներ գտնել, որպեսզի թագը լինի ոչ թե փոխանցիկ, այլ ամեն տարի յուրաքանչյուր հաղթող կարողանա այն իր մոտ պահել: