Աշոտյանն ու Թանդիլյանը վաղը մեկնում են Բաքու. երթուղին գաղտնի է պահվում
Վաղը՝ սեպտեմբերի 21-ին, Եվրանեսթ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արմեն Աշոտյանը եւ պատվիրակության անդամ, «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Մանե Թանդիլյանը մեկնելու են Բաքու: Նրանք մասնակցելու են Եվրանեսթ ԽՎ-ի համաժողովին: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հիշեցրել է Արմեն Աշոտյանը:
«Եվրանեսթ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը եւ պատվիրակության անդամ Մանե Թանդիլյանը վաղը՝ սեպտեմբերի 21-ին, կմեկնեն Բաքու՝ սեպտեմբերի 22-ին մասնակցելու Եվրանեսթ ԽՎ-ի սոցիալական, կրթության, մշակույթի եւ քաղաքացիական հասարակության հարցերի հանձնաժողովի կողմից կազմակերպված համաժողովին՝ նվիրված Արեւելյան գործընկերության երկրներում կանանց առողջության եւ գենդերային հավասարության բարելավման խնդիրներում խորհրդարանական ներգրավվածության հարցերին:
Միջոցառմանը մասնակցելու են Եվրանեսթ ԽՎ-ում ազգային պատվիրակությունների անդամներ, Եվրոպական Խորհրդարանի պատգամավորներ, Բաքվում հավատարմագրված դեսպանատների եւ միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ»,-մասնավորապես, նշել է ԱԺ պատգամավորը:
Armtimes.com-ն Աշոտյանից հետաքրքրվեց, թե ի՞նչ թռիչքուղիով են հասնելու Բաքու, սակայն նա հավանաբար, անվտանգության որոշ հարցերով պայմանավորված՝ չցանկացավ մանրամասնել:
«Չեմ ուզում խոսել այդ մասին, երբ հասնենք Բաքու լրատվամիջոցներին կտեղեկացնենք: Դա հիմա քաղաքական օրակարգի հարց չէ»,- նշեց Արմեն Աշոտյանը: