Անդրիաս Ղուկասյանին թույլատրել են մասնակցել հոր հոգեհանգստյան արարողությանը. պաշտպան
«Նոր Հայաստան» հանրային փրկության ճակատի անդամ, անազատության մեջ գտնվող Անդրիաս Ղուկասյանին թույլատրել են մասնակցել հոր՝ Մարատ Ղուկասյանի հոգեհանգստյան արարողությանը: Այս մասին armtimes.com-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց Անդրիաս Ղուկասյանի պաշտպան Կարեն Մեժլումյանը:
Նա նշեց, որ այսօր՝ ժամը 18:00-ից 20:00-ն ընկած ժամանակահատվածում թույլատրել են, որպեսզի Ղուկասյանը ներկա գտնվի հոր հոգեհանգստյան արարողությանը:
«Նա այդ ընթացքում կգտնվի հսկողության տակ: Արգելք կա շփվելու լրագրողների հետ, բայց դեռեւս հստակ չեմ կարող ասել՝ ընտանիքի անդամների հետ շփման արգելք կա, թե՝ ոչ: Նրան մեկուսարանում թույլատրել էին տեսակցել ընտանիքի անդամներին, բայց թե այսօր կթույլատրեն, թե՝ ոչ, չեմ կարող հստակ ասել»,- մեզ հետ զրույցում նշեց փաստաբանը:
Հարցին, իսկ վաղը թույլատրե՞լ են Ղուկասյանին մասնակցել հոր հուղարկավորությանը, փաստաբանը ասաց, որ վաղվա հետ կապված դեռեւս տեղեկություն չունի:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 13-ին 87 տարեկան հասակում մահացել է «Նոր Հայաստան» հանրային փրկության ճակատի անդամ, անազատության մեջ գտնվող Անդրիաս Ղուկասյանի հայրը՝ Մարատ Ղուկասյանը։
Պաշտպանը դիմել էր Երեւանի Էրեբունի եւ Նուբարաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան, որպեսզի Անդրիաս Ղուկասյանին թույլ տան մասնակցել հոր հոգեհանգստյան արարողությանն ու հուղարկավորությանը: