«Ես ձեզ վստահեցնում եմ` սեփականատերը Սամվել Ալեքսանյանի աղջիկն է». Սուրեն Կարայան
«Ալեքս տեքստիլ» ընկերության մանկական հագուստի նորաբաց արտադրամասում ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը վարչապետ Կարեն Կարապետյանին չի ուղեկցել: Նրան ուղեկցել է Ալեքսանյանի դուստրը:
Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը՝ անդրադառնալով լրագրողների հարցերին, թե ինչու է Սամվել Ալեքսանյանը վարչապետին ուղեկցել «Ալեքս տեքստիլ» ընկերության շրջայցի ժամանակ, եթե պատգամավորը պնդում է, որ բիզնես չունի, ընկերությունն էլ իրենը չէ։
Բայց երբ լրագրողները պնդել են, որ կան համապատասխան լուսանկարներ, Կարայանն ասել է. «Դե դստեր ընկերությունն է, ներկա է եղել։ Ես ձեզ վստահեցնում եմ` սեփականատերը Սամվել Ալեքսանյանի աղջիկն է»:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 19-ին ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը այցելել էր «Ալեքս տեքստիլ» ընկերություն, եւ այցի մասին կառավարության տարածած հաղորդագրությանը կցված լուսանկարներում կար Սամվել Ալեքսանյանը: Սակայն քիչ ուշ, երբ այդ այցը նկարագրող հաղորդագրությունը տեղադրվեց կառավարության պաշտոնական կայքէջում, Սամվել Ալեքսանյանի հետ վարչապետի լուսանկարները արդեն չկային: Ինչ վերաբերում է նրան, թե ով է իրականում ուղեկցել վարչապետին եւ ում հետ է հարցեր քննարկել վարչապետը, պարզ երեւում է վերը բերված լուսանկարներից:
Նշենք, որ այդ այցի ամենասկանդալային հատվածը ամենեւին էլ Սամվել Ալեքսանյանի ներկայությունը չէր: Կառավարության տարածած հաղորդագրության մեջ նշված փաստերի եւ պաշտոնական այլ տեղեկանքների համադրությունից ակնհայտ էր դառնում, որ «Ալեքս տեքստիլի» գործունեության մի զգալի մասը ստվերում է, եւ այդ ընկերությունը հսկայական հարկեր է թաքցնում: Այս թեմային, սակայն որեւէ պաշտոնյա դեռ չի անդրադարձել: