Վոլոդյա Ավետիսյանը հայտնվել է Խանդոյանի դատական նիստին. նրան ծափերով են դիմավորել. Վիդեո
Կենտրոն եւ Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում շարունակվում է «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամ Միայնակ Գայլի եղբոր` Արարատ Խանդոյանի գործով դատական նիստը:
Քիչ առաջ, ի աջակցություն Խանդոյանի, դատական նիստերի դահլիճ մտավ այսօր Վարդաշեն ՔԿՀ-ից ազատ արձակված Վոլոդյա Ավետիսյանը: Խանդոյանն ու հարազատները նրան դիմավորեցին ծափահարություններով: Դատավորը հարազատներից մեկի նկատմամբ սանկցիա կիրառեց` դատական նիստերի դահլիճից հեռացում, ինչի պատճառով նիստն ընդմիջվեց: Մեր հարցին ի պատասխան Վոլոդյա Ավետիսյանն ասաց, որ Կառավարության շենքի մոտ սկսած նստացույցից եկել է դատարան` սատարելու Խանդոյանին:
Վոլոդյա Ավետիսյանը, ի դեպ, ասաց, որ շարունակելու է Կառավարության մոտ նստացույցը Սերժ Սարգսյանի հրաժարկանի պահանջով: Չբացառեց նաեւ, որ կարող է նստացույց անել նախագահական նստավայրի մոտ: