Արցախում այսօր զոհված Նվեր Բաբաջանյանը երկու երեխայի հայր էր (լուսանկարներ)
Արդեն տեղեկացրել ենք, որ Արցախի Հանրապետության Պաշտպանական բանակի փոխանցմամբ հակառակորդի կողմից ձեռնարկված արկակոծության արդյունքում, մարտի 1-ին՝ ժամը 16:50-ի սահմաններում, շփման գծի  հարավարևելյան (Մարտունի) հատվածում բեկորային մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայող, 1980 թվականին ծնված Նվեր Յուրիկի Բաբաջանյանը:
Armtimes.com-ի հետ զրույցում ԱՀ-ի Մարտունու շրջանի Մարտունի քաղաքի ղեկավար Մհեր Խաչատրյանն ասաց, որ քաղաքում արդեն տեղյակ են Նվեր Բաբաջանյանի զոհվելու մասին: «Նորմալ սոցիալական պայմաններում էր ապրում: Բանակի կողմից տրամադրված էր բնակարան: Երկու երեխա ուներ, սոցիալական խնդիրներ չուներ»,- ասաց Մհեր Խաչատրյանը՝ նշելով, որ զոհված զինծառայողը բնիկ մարտունեցի էր: Քաղաքապետի խոսքով՝ Նվեր Բաբաջանյանի հոգեհանգիստը տեղի կունենա վաղը:
Հիշեցնենք, որ մարտի 1-ին՝ ժամը 11:25-ից սկսած, հակառակորդը շարունակել է արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, հաստոցավոր հակատանկային (ՀՀՆ-9) ու ենթափողային (ԵՆ-25) նռնականետերից խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով 10 արկ: Նվեր Բաբաջանյանի՝ մահացու հրազենային վիրավորման փաստի առնչությամբ քննություն է կատարվում: