Կեցցե «Ելք» դաշինքը, կեցցե գարունը, որ գալու է երկու ամսից. Նիկոլ Փաշինյան
Այս մասին այսօր «Ելք» դաշինքի անդրանիկ համաժողովի ժամանակ հայտարարեց ԱԺ պատգամավոր, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ Նիկոլ Փաշինյանը.
«Մենք ՀՀ բոլոր քաղաքներում ու մարզերում` ամեն փողոցում, ամեն թաղում ունենք համախոհներ: Մեր խնդիրն է, որ մենք մեր համախոհներին, Հայաստանի ժողովրդին օգնենք հասկանալու՝ որ չկա ավելի զորեղ ուժ, քան իրենք են, որ չկա ավելի զորեղ ուժ, քան իրենց քաղաքական կամքը, քան իրենց քաղաքական ընտրությունը»:
Նրա խոսքով` եկել է ժամանակը փակելու խնամի-ծանոթ-բարեկամ, խմբապետական ՀՀ էջն ու բացելու քաղաքացիական Հայաստանի էջը:
«Մենք սխալվում էինք, երբ ասում էինք, թե բանանի մենաշնորհը Միհրան Պողոսյանինն է, շաքարինը` Սամվել Ալեքսայանինը, իրականում դա Սերժ Սարգսյանի մենաշնորհներն են, և նա ընտրությունների միջոցով ցանկանում է կրկին անձեռնմխելի դարձնել բանանի ներկրման իրավունքը: Մենք պետք է կարողանանք ստեղծել այնպիսի Հայաստան, որտեղ վերադառնում են, ոչ թե փախչում»,- հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը::
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով` Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացին պետք է գիտակցի իր ուժը, իսկ  «Ելք» դաշինքի առաքելությունը պետք է լինի քաղաքացուն վստահություն, հավատ ու կամք ներշնչելը.