Երբ հրաժարական կտա Նիկոլ Փաշինյանը. Մակունցը մեկնաբանեց
««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչությունը դեռ վերջնական որոշում չունի՝ դաշինքով ենք մասնակցելու ընտրություններին, թե ոչ»: Այսօր ԱԺ-ում հայտարարեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Մակունցը:
Անդրադառնալով Փաշինյանի՝ հրաժարականի օրվան՝ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավարն ասաց, որ մինչև ամսվա վերջ կլինի հրաժարականը:
«Կոնկրետ օր չեմ կարող հնչեցնել, բայց մինչև ամսվա վերջ կլինի հրաժարական»:
Խոսելով այս երեք տարիների ընթացքում իրենց իշխանության նվաճումներից և բացթողումներից՝ Մակունցն ասաց․ «Մեր ձեռքբերումը, կարծում եմ, որ այն ժողովրդավարական բարեփոխումներն են, որին հետևողականորեն գնում է Հայաստանը և ազատ քաղաքացին: Նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում մենք մեր արած գործողությունների հետ կապված կկարողանանք ներկայացնել՝ ի՞նչ է արվել, կներկայացնենք նաև՝ ինչ չենք հասցրել անել, այնպես չէ, որ ամեն ինչ հասցրել ենք անել: Դժվարանում եմ այս պահին նշել մեր ամենամեծ բացթողումը»: