COVID-19 հաստատված կամ ախտանշաններով քաղաքացիների համար գործում է շտապբուժօգնության՝ 8033 շուրջօրյա կարճ համարը
COVID-19 դրական դեպքերի կամ հիվանդության ախտանշաններով քաղաքացիների համար գործում է շտապբուժօգնության՝ 8033 շուրջօրյա կարճ համարը:
Այսպիսով, «Covid-19» բնորոշ կլինիկայով կամ արդեն հաստատված պացիենտներին անհրաժեշտ առաջնային բուժօգնության միջոցառումները և հոսպիտալացումները կազմակերպելու համար պետք է զանգահարել 8033 հեռախոսահամարով:
Առողջապահության նախարարությունը հիշեցնում է, որ 2020 թվականի դեկտեմբերից առողջապահության նախարարությունը գործարկել է Covid սպասարկող շուրջօրյա շտապօգնության ծառայություն՝ հաշվի առնելով շտապօգնության ծառայության ծանրաբեռնվածությունը: