Հայաստանում 1 օրում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1024 նոր դեպք. մոտ 10 հազար մարդ է բուժում ստանում
Կորոնավիրուսի վիճակագրությունը Հայաստանում շարունակում է մտահոգիչ աճ գրանցել: ՀՀ առողջապահության նախարարության փոխանցմամբ, երեկ կատարվել է 4687 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1024 նոր դեպք:
Մարտի 18-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 181.165 դեպք, որից 167.186-ը՝ առողջացած, 3301-ը՝ մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9830 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 788.953 թեստավորում:
1 օրվա տվյալներով՝ ունենք 273 առողջացած և 19 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 7 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 848 է:
Հիշեցնենք, որ վերջին 1 շաբաթվա ընթացքում կորոնավիրուսի թվերն օր օրի աճում են: Որոշ կրթական հաստատություններ արդեն անցել են հեռավար ուսուցման, Կառավարության վերջին նիստում նշվեց, որ Հայաստանում համաճարակային կանոնների պահպանման վերահսկողությունը խստացվում է, և նման տեմպերով շարժվելու դեպքում հնարավոր են նոր սահմանափակումներ: