Հրապարակում մեկնարկում է վարչապետի հրավիրած հանրահավաքը. ուղիղ
Հրապարակում են «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ, Մարտի 1-ի զոհերի հարազատները, տարբեր այլ քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներ, այդ թվում՝ «Հանրապետություն» կուսակցության ղեկավար Արամ Սարգսյանն ու «Հանուն Հանրապետության» ղեկավար Արման Բաբաջանյանը:
Հիշեցնենք՝ վարչապետն այս հանրահավաքը հրավիրեց այն բանից հետո, երբ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը չստորագրեց եւ առարկություններով հետ վերադարձրեց ԳՇ պետին աշխատանքից ազատելու մասին նրա միջնորդությունը:
Երեկ ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում անդրադառնալով այս հանրահավաքին՝ Փաշինյանն ասել է. «Վաղը՝ 18:30-ին, Երևանի Հանրապետության հրապարակում հանրահավաք ենք հրավիրել: Իհարկե, օրը սիմվոլիկ է, մարտի 1-ն է, և վաղվա հանրահավաքով պետք է մենք վերահաստատենք մեր ժողովրդի պատրաստակամությունն ու հաստատակամությունը՝ պաշտպանելու ժողովրդավարությունն ու քաղաքացիական, քաղաքական, սահմանադրական կարգը Հայաստանում»: