Մինչև մեր հարցը չլուծենք, չենք գնալու. փողոցը 2 ծայրից բարիկադներով փակեք. Վազգեն Մանուկյան
Մինչև մեր հարցը չլուծենք՝ չենք գնալու: Ազգային ժողովի դիմաց ընթացող հանրահավաքի ընթացքում ասաց «Հայրենիքի փրկության շարժման» միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը:
«Իշխանության հարցը լուծվելու է Ազգային ժողովում: Ուրեմն մեր շտաբը այստեղ է: Ուրեմն փողոցը 2 ծայրից բարիկադներով փակեք լրիվ, կմնանք այստեղ, թող ինքը գա, թելադրենք իրեն՝ ինչ պահանջներ ունենք, ոնց պետք է ինքը հեռանա: Սա պատմական պահ է, եղեք խիզախ, տոկուն, համբերատար: Կփակենք այս փողոցը, չի աշխատելու այս փողոցը, սպասելու ենք Ազգային ժողովի պատգամավորներին բերեն, որ իրենք քվեարկեն, իրեն հանեն»,- ասաց Մանուկյանը:
Հիշեցնենք, որ 17 կուսակցություններից կազմված «Հայրենիքի փրկության շարժում»-ը այսօր հանրահավաք է իրականացրել Ազատության հրապարակում, ինչից հետո երթով շարժվել է դեպի Ազգային ժողովի շենք: