Բողոքի ցույցի մասնակիցները ներխուժեցին նաեւ Տնտեսագիտական համալսարան
Վարչապետի հրաժարականը պահանջող ցուցարար երիտասարդները ԵՊՀ-ից շարժվեցին դեպի Տնտեսագիտական համալսարան։
Իրավիճակն առավելապես լարվեց, երբ բողոքի մասնակիցները փորձեցին բացել համալսարանի դարպասները կամ դրանց վրայով մտնել ներս:
Հանդիպելով ոստիկանական ուժերին՝ նրանք մյուս մասնաշենքով ներխուժեցին համալսարան:«Առանց Նիկոլ Հայաստան», «Ուսանո՛ղ, միացիր», «Դասախո՛ս, միացիր» կոչերով ակցիայի մասնակիցները մտան լսարաններ, որտեղ դասապրոցես էր իրականացվում: Գրատախտակների վրա «Նիկոլ դավաճան» գրառումներ անելով՝ նրանք կոչ արեցին երիտասարդներին միանալ իրենց ակցիային:
Համալսարանի բակում կազմակերպիչներից մեկը նշեց, որ «Հայրենքի փրկության շարժման» առաջ փակ դարպասներ չկան, իսկ դարպասները փակելու որոշումը ուղիղ եղել է բուհի ղեկավարության կողմից:
Այսքանով ավարտվեց ահնհնազանդության ակցիան: Ցուցարարները հայտարարեցին, որ իրենց հետագա գործողությունների մասին կտեղեկացնեն ըստ անհրաժեշտության: