Ցուցարարները ներխուժեցին ԵՊՀ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով այսօր բողոքի ցույց անող երիտասարդները անակնկալ կերպով ներխուժեցին Երեւանի պետական համալսարանի գլխավոր մասնաշենք, հասան միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետ: Վանկարկելով «Ուսանո՛ղ միացիր», «Առանց Նիկոլ Հայաստան»՝ նրանք շրջեցին միջանցքներով, մտան լսարաններ՝ կոչ անելով ուսանողներին եւ դասախոսներին դասադուլ հայտարարել, դուրս գալ փողոց ու միանալ իրենց:
Ի դեպ, բողոքի ցույցի ժամանակ բուհում էր նաեւ ՀՀԿ անդամ, արդարադատության նախկին նախարար  Արփինե Հովհաննիսյանը, որը միջանցքում էր ու հեռախոսով նկարահանում էր տեղի ունեցողը։
Ակցիայի մասնակիցների մոտ եկավ ԵՊՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Գեղամ Գեւորգյանը՝ փորձելով հանդարտեցնել իրավիճակը: Նա, պատասխանելով հավաքվածների հարցին, վերահաստատեց, որ այս Կառավարությունը պետք է հրաժարական տա, բայց դա չի նշանակում, որ պետք է ամբողջ հանրային կարգը տապալել։ «Հիմա դուք դա եք անում»,- ասաց նա։ Ուսանողները նաեւ հարցրին՝ Շուշին հայկակա՞ն է, թե՞ չէ, Գեւորգյանը պատասխանեց՝ հայկական է։
«Ինչպես եք վերաբերվում, որ ասում են՝ կկրակենք ժողովրդի վրա»,- հարցրեց ցուցարար երիտասարդներից մեկը։ «Այդպես չեն ասել, տղա ջան։ Աղավաղում ես»,- արձագանքեց ԵՊՀ ղեկավարը։