Վազգեն Մանուկյանի հավաքը Ազատության հրապարակում (լուսանկարներ)
Ազատության հրապարակում մեկնարկել է «Հայրենիքի փրկության շարժման» միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի նախաձեռնած հավաք-քննարկումը:
Վերջինս լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ այս հավաքը «Հայրենիքի փրկության շարժման» հետ կապ չունի: «Ուղղակի հրավիրեցի ժողովրդին՝ քննարկելու հարցեր, 50 հոգի կլինեի կամ 5000 հոգի կլինեի, դա նշանակություն չունի»,- ասաց նա:
Նա հավելեց, որ շարժման հանրահավաքը սպասվում է փետրվարի 20-ին: «Հավատացնում եմ ձեզ՝ մեծ հանրահավաք կլինի»:
Մանուկյանը նշեց, որ այս հավաքը կապված է համացանցում տարածվող փաստաթղթի հետ: «Երբ հռչակվեց այդ թուղթը, որ ԱԱԾ-ն միայն պիտի թույլ տա թղթակիցներին գնալու, ես նախաձեռնեցի ինքնուրույն քայլ: Ես սպասեցի, որ ժողովուրդը ոտքի կբարձրանա, ժողովուրդը չկանգնեց ոտքի: Ես ասացի՝ ես կհրավիրեմ, թող 50 մարդ լինի, 100 հոգի մարդ լինի, բայց պետք է դրան արձագանք տալ»:
Նա նաև ասաց, որ երկրի ղեկավար ընտրվելու դեպքում միանգամից չի չեղարկի նոյեմբերի 9-ին կնքված եռակողմ հայտարարությունը: «Առաջին եռակողմ հայտարարությունը, որ կնքվել է, ես բացարձակապես համաձայն չեմ այդ համաձայնագրին, բայց դա չի կարևորը, ես համաձայն եմ, թե համաձայն չեմ: Կամ դա չի կարևոր, որ չեղարկես: Այդ պայմանագրի հետևում կանգնած են զինված ուժեր, և եթե փաստաթղթի հետևում կանգնած են զինված ուժեր, համաձայն լինես, թե չլինես, տվյալ պահին կարող է կատարես՝ մտածելով՝ հետագայում ինչպես ես փոխելու իրավիճակը»