Պետք է ձգտել, որ թվային մակարդակում ԵԱՏՄ պետությունների միջեւ սահմանները վերանան. վարչապետը՝ Ալմաթիում
Աշխատանքային այցով Ղազախստանում գտնվող ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «Almaty Digital Forum 2021» միջազգային համաժողովին հանդես է եկել ելույթով:
Վարչապետի խոսնակ Մանե Գեւորգյանն իր էջում հրապարակել է ելույթից մի հատված.
«Պետք է ձգտել, որ թվային մակարդակում ԵԱՏՄ պետությունների միջեւ սահմանները վերանան, առկա սահմանափակումները նվազագույնի հասցվեն: Այն հնարավորությունները, որ ընձեռում է թվայնացումը, կարելի է, և մենք արդեն դա տեսնում ենք, օգտագործել աշխատուժի ազատ տեղաշարժի արդյունավետության բարձրացման համար»,- ասել է Ն. Փաշինյանը:
Այսօր Ղազախստանի Ալմաթի քաղաքում սպասվում է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստը, ընթանում է նաեւ «Almaty Digital Forum 2021» միջազգային թվային համաժողովը: ՀՀ վարչապետը Ղազախստան է ժամանել երեկ երեկոյան: