Նիկոլ Փաշինյանի, վարչապետի աշխատակազմի եւ իր դեմ դատական գործի շրջանակում այսօր Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի կայացրած վճիռը կբողոքարկվի : Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց Գեւորգյանը։
Ֆինանսների նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանի եւ նրա որդիներ՝ Արտյոմ եւ Գուրգեն Խաչատրյանների հայցն ընդդեմ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ նրա խոսնակ Մանե Գեւորգյանի մասամբ բավարարվել է։ Հունվարի 25-ին Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Սարգիս Երիցյանի այսօր վճիռ է կայացրել հօգուտ Խաչատրյանների։
«Ծանոթացա վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, վարչապետի աշխատակազմի եւ իմ դեմ դատական գործի շրջանակում այսօր Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի կայացրած վճռին: Համաձայն չլինելով որոշման հետ՝ պատրաստվում ենք դիմել Վերաքննիչ դատարան՝ այն բողոքարկելու նպատակով»,- ասաց Գևորգյանը:
Հիշեցնենք, որ հայցի պատճառը Մանե Գեւորգյանի 2020 թվականի ապրիլի 28-ին արված գրառումն է։ Վերջինս գրել էր, որ Գագիկ Խաչատրյանի ընտանիքի անդամները տարբեր պաշտոնյաների հետ հանդիպման ժամանակ պատրաստակամություն են հայտնել վերադարձնել իրենց թալանածը։
«ՀՀ կառավարության ունեցած տվյալներով Գագիկ Խաչատրյանը եւ նրա որդիները ղեկավարել են Հայաստանում երկար տարիներ գործած կոռուպցիոն, մաֆիոզ համակարգ, ինչի արդյունքում կուտակել են մի քանի հարյուր միլիոն դոլարի ապօրինի հարստություն: Վարչապետի դիրքորոշումն այն է, որ այդ թալանվածը պետք է մինչեւ վերջ վերադարձվի պետությանը»,- մասնավորապես գրել էր վարչապետի խոսնակը: