Գագիկ Ջհանգիրյանը և Դավիթ Խաչատուրյանը ընտրվեցին ԲԴԽ անդամներ
Ազգային ժողովը փակ-գաղտնի քվեարկությամբ նախկին զինդատախազ Գագիկ Ջհանգիրյանին և փաստաբան Դավիթ Խաչատուրյանին ընտրեց ԲԴԽ անդամի պաշոնում։
Ազգային ժողովի հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Վահագն Հովակիմյանը հայտնեց, որ Գագիկ Ջհանգիրյանի ընտրությանը քվեարկությանը մասնակցել է 89 պատգամավոր։ Քվեատուփում առկա 89 քվեաթերթիկներից որևէ մեկը անվավեր չի համարվել։ Ձայները բաշխվել են հետևյալ կերպ․ կողմ՝ 86, դեմ՝ 3:
Դավիթ Խաչատուրյանի ընտրությանը նույնպես մասնակցել է 89 պատգամավոր, որոնցից անվավեր է ճանաչվել 1-ը։ Ձայները բաշխվել են հետևյալ կերպ․ կողմ՝ 85, դեմ՝ 3:
Ազգային ժողովի պատգամավորները ծափահարություններով շնորհավորեցին ԲԴԽ անդամներին։
Հիշեցնենք, որ և՛ Գագիկ Ջհանգիրյանի, և՛ Դավիթ Խաչատուրյանի թեկնածությունները առաջադրել էր «Իմ քայլը» խմբակցությունը։
Ընդդիմադիր «Լուսավոր Հայաստան» և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունները հայտնել էին, որ չեն մասնակցելու քվերակությանը։