Ակնկալում եմ, որ առաջ կմղվեն հայ-ամերիկյան բարեկամական հարաբերությունները. Ա. Սարգսյանը շնորհավորել է Ջո Բայդենին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ջո Բայդենին ԱՄՆ նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առիթով:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ Հայաստանի նախագահի ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Համոզված եմ, որ առաջիկա տարիներին անելու եք հնարավորը՝ հետագա առաջընթաց և տպավորիչ ձեռքբերումներ ապահովելու Ձեր երկրի համար: Ակնկալում եմ, որ մեր համագործակցությունը հնարավորություն կընձեռի առաջ մղել հայ-ամերիկյան բարեկամական հարաբերությունները և կնպաստի տարածաշրջանում երկար սպասված խաղաղությանն ու կայունությանը: Ձեզ և Ձեր վարչակազմին մաղթում եմ ամենայն հաջողություն»:
Նախագահ Սարգսյանն ԱՄՆ փոխնախագահի պաշտոնն ստանձնելու առթիվ շնորհավորել է նաև Քամալա Հարիսին և հետագա հաջողություններ մաղթել: